Jakie zwierzę do domu

Zwierzęta towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Zwierzęta umieją być naszymi wrogami, ale mogą być również naszymi najlepszymi znajomymi. Tutaj wszystko uzależniony jest od tego, o jakie zwierzę chodzi.

Psy umieją być najlepszymi dobrymi znajomymi człowieka i właściwie każdy pies potrafi się wychować w taki sposób, że będziemy z niego zadowoleni.
Z kolei koty potrafią chodzę swoimi ścieżkami i za kotami tak rzeczywiście nigdy nie nadąży my. Kot jest zwierzęciem samotnym. Jest to zwierze, które poprawnie nigdy nie daje nam pewności, że przy nas zostanie. Będzie z nami, dopóki będzie tego chciał, by przestanie tego chcieć, może zawsze od nas uciec. Nawet gdy zagwarantujemy mu niezwykle wygodne legowiska i rewelacyjne jedzenie, to kot może postanowić, że zrezygnuje z przyjaźni z nami i może po prostu zniknąć. Tymczasem z psami jest przeciwnie. Psy są po prostu bardzo, niemniej jednak to bardzo wierne i one po prostu nie rezygnują z kontaktu z człowiekiem, bo przy człowieku mają zapewnione bardzo dobre warunki. Jeśli zatem zależy ci na tym, by mieć możliwość posiadania zwierzaka, który będzie ci wierny, to nie gorzej wybrać psa. Koty możesz jednakże wybrać wówczas, gdy potrzebujesz zwierzaka mniej wymagającego. Koty zwyczajnie chodzą własnymi ścieżkami nie należy ich np wyprowadzać na spacery, a z psem jest inaczej. Psy mają w szczególności nieprosto w blokach. Psa można trzymać. W blokach nie ma miejsca na psa, bo on tam zwyczajnie nie może się odpowiednio wybiegać. Tymczasem w przypadku kotów nie ma tego problemu, bo koty same zajmują sobie czas i same się o siebie troszczą.

Zobacz: zwierzaki.expert