Materiały do piaskowania 

Priorytetowym elementem każdej zaprawy murarskiej oraz kleju jest piasek. Na waszym placu budowy będziecie zużywali piasek tonami, gdyż jest to kluczowy składnik każdego cementu. Bez wątpienia istnieje też sposobność zakupienia najwyższej jakości piasku do mniejszych, domowych robót.

 Rodzajów piasku dostępnego w specjalistycznych przedsiębiorstwach zajmujących się dostarczaniem tego surowca jest całe mnóstwo. Piaski te pozwalają na uzyskanie innego efektu oraz posiadają inną trwałość. Największą popularnością cieszy się piasek suszony kwarcowy, który służy do budowy solidnych i niesamowicie wytrzymałych zapraw murarskich. O ile chcecie, aby utworzone fundamenty wytrzymały przez kilkadziesiąt lat, to zdecydowanie ma co postawić na najwyższej jakości piasek. To właśnie ten surowiec będzie odpowiedzialny za wytrzymałość waszych zapraw murarskich , a ponadto kleju (warto zobaczyć: Piasek suszony). 
Piaskowanie jest najistotniejszym procesem na każdym placu tworzenia, szczególnie w obecnych czasach, kiedy coraz częściej brakuje piasku do tworzenia. Powinniście unikać kupowania niskiej jakości, taniego piasku, gdyż najprawdopodobniej będzie on pochodził z morza. Przez zawartą w morskim piasku sól jest to w pełni nieodpowiedni produkt do budowy wytrzymałych zapraw murarskich , a dodatkowo kleju. Z powodu zawartej w piasku soli już po kilku latach wasza zaprawa murarska zacznie się kruszyć. Nie warto zatem oszczędzać środków inwestycyjnych na piasek, gdyż może to zakończyć się w późniejszym czasie poważną tragedią, za którą to właśnie wy będziecie odpowiedzialni. 

Polecana strona: Soda blasting.