Zapisujemy się na Krav Mage

Oferta trenowania egzemplarzy walki w większości sytuacji jest błędnie interpretowana. Czasem zdarza się, że młodzi ludzie rezygnują z tej sposobności przez rodziców, którzy obawiają się, że pozwolenie dziecku na naukę walki obudzi w nim agresję, którą skieruje w kierunku bezradnych słabszych ludzi.

W tej chwili dlatego trzeba wyjaśniać, że Krav maga i inne sztuki walki to nie sposób na naukę walki, niemniej jednak na zaprezentowanie człowiekowi jego ukrytej siły.
Kto więc powinien zdecydować się na trening? W zasadzie właściwie każdy. Wystarczy spełniać jeden, dany i bardzo precyzyjny warunek. Sztuki walki posiadają być formą wyzwolenia z siebie negatywnych emocji. Powinny jednocześnie uczyć zachowania w stresujących sytuacjach. Podstawowa różnica pomiędzy sztukami walki a prawdziwą chuligańską bijatyką jest taka, że w tym pierwszym przypadku chodzi o to, aby bronić się nie robiąc krzywdy drugiemu człowiekowi, albo przynajmniej minimalizować taką sposobność. O ile w grę wchodzi Krav maga walki są bardzo z uwagą przemyślane. Właściwie każdy chwyt ma własne przeznaczenie w konkretnej sytuacji. Wydawać aby się mogło, że akurat ta sztuka walki przepełniona jest agresją i zasadą wszystkie chwyty dozwolone. Nic bardziej mylnego, choć realnie nie jest to sport typowo pokazowy. Rodzice zadają sobie w większości wypadków pytanie czy pozwolić dziecku trenować Sztuki walki białołęka? Tak. Jeżeli wykazuje taką chęć a jako rodzice posiadamy do niego pełną dozę zaufania to powinno się mu na to pozwolić. Rozwój dziecka jest bardzo ważny i nie można w żaden sposób ograniczać jego potrzeb.

Dodatkowe informacje: Krav maga.